ESK – Europos solidarumo korpusas

LITDEA nuo 2016 m. yra akredituota EST Koordinuojanti ir Siunčianti organizacija.

Kas yra Europos solidarumo korpusas – ESK? (ESC (European Solidarity Corps))

solidarity_Corps_banner_reps_EN

Europos solidarumo korpusas (ESK) – tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą neapmokamą darbą socialinėje, kultūrinėje, gamtos apsaugos, jaunimo ir visuomenės informavimo ar kt. srityje.

Skaityti daugiau>>>

 

Kas yra SOLIDARUMO PROJEKTAS?

melkio-fotoEuropos solidarumo korpuso programos solidarumo projektai – tai galimybė: patiems jaunuoliams išspręsti problemą, sutinkamą artimoje aplinkoje; ugdyti organizavimo, laiko planavimo, darbo komandoje ir pan. įgūdžius;  įdomiai ir prasmingai išnaudoti savo laiką ir energiją, užmegzti naujas pažintis, susirasti draugų.

 

Skaityti daugiau>>>

Savanorė iš Sakartvelo Eto: pasidariau tatuiruotę su Lietuvos vėliava, nes pamilau šią šalį

etunaEto iš Sakartvelo šoko į paskutinį traukinį likus dviems savaitėms iki 31-ojo gimtadienio ir sudalyvavo  tarptatuiniame savanorystės projekte “Education – its creation”. Eto 10 mėnesių savanoriavo Pavilnių Lauko darželyje, kol nebuvo paskelbtas karantinas. Per šį laiką, jos ranką papuošė pirmoji gyvenime tatuiruotė su Lietuvos vėliavos spalvomis.

 

Skaityti daugiau >>>

Savanoris Erikas iš Armėnijos: jaunas žmogus gali keisti pasaulį

IMG_0944Savanoris Erikas iš Armėnijos į Lietuvą atvyko savanoriauti Lietuvos Kolpingo draugijoje pagal Europos solidarumo korpuso programą. Čia jis praleido 11 mėnesių su vaikais: “I’m so proud to have worked with children and I’m not ashamed of it, I can proudly say that I’m a volunteer.Doing these kind of volunteering activities helped me grow up, I began comparing myself with my old self.”

Skaityti daugiau >>>

 

Savanorė Eugenia: Šis Europos solidarumo korpuso projektas iš tikrųjų pakeitė mano gyvenimą

eugenia2

Eugenia iš Rumunijos turėjo ESK galimybę 11 mėnesių patirti bendrystę su neįgaliaisiais savo projekte Betzatos bendruomenės gyvenimo namuose. Norime pasidalinti jos įspūdžiai iš savo savanorystės kelionės Lietuvoje – tarp Vilniaus ir Čekoniškių kaimo. 

“For a long time I wanted to do a volunteering project abroad, but I never seemed to find the right moment, there was always something more important on my “to do list”.

http://www.litdea.eu/savanore-eugenia-sis-europos-solidarumo-korpuso-projektas-is-tikruju-pakeite-mano-gyvenima/

 

 

Savanorė Azatuhi iš Armėnijos: Lietuvoje išmokau tarptautinės širdies kalbos

DSC_3713Norime pasidalinti nuošidžia savanorės Azatuhi iš Armėnijos istorija iš jos pačios lūpų (anglų kalba). Azatuhi 11 mėnesių pagal EST programą savanoriavo Melkio mokykloje.

“After coming back home from my EVS people kept asking me.Did you like it? Have your expectations been fulfilled?”

Skaityti daugiau >>>

 

 

Savanoris iš Portugalijos Jorge: atsikėlęs ryte nejaučiu, jog eičiau į darbą – tai malonu

37819854_10212697774144326_289898653118627840_nJorge iš Portugalijos atvyko į Lietuvą savanoriauti į Lauko darželį įsikūrusį Vingio parke. Savanorio neišgąsdino nei atšiaurus klimatas nei kultūriniai skirtumai. Norime pasidalinti Jorge’s įrašai Jo tinklaraštyje, kurie itin sušildo šaltais žiemos vakarais.

Skaityti daugiau >>> 

 

 

 

 

 

 

Litdea savanorės Georgiana ir Carla – sužavėjo Kauną ir juo susižavėjo pačios

img831357

Dvi svetimšalės merginos – portugalė Carla Teixeira ir rumunė Georgiana Valu vienuolikai mėnesių atvyko savanoriauti į vaikų darželį Kaune. Lietuva jas pasitiko nesibaigiančiu lietumi, po to – tamsa. Vis dėlto Carla ir Georgiana Kaune kasdien randa kuo pasidžiaugti.

Skaityti daugiau >>>

 

 

Kolpingo darželio savanorė Georgiana: “ScienceFun – kaip nepavykęs eksperimentas gali būti smagus”

32150391_10160337661435253_1004936589652000768_n

Georgiana – chemijos magistrė iš Bukarešto, Rumunijos. 2017 m. rugsėjį prisijungusi prie Kolpingo darželio veiklų, savo EST kelionę ji pratęsė anglų kalbos mokytojos vaikų stovyklose pareigose.

 

Skaityti daugiau >>>

 

 

 

Kolpingo darželio savanorė Carla: “papasakosiu Jums apie tai, kas sušildė mano širdį savanoriaujant Lietuvoje”

31

Carla – biochemijos bakalaurė, ugniagesė savanorė iš Portugalijos.  2017 m. rugsėjį – prasidėjo jos EST kelionė su Asociacija Litdea ir Lietuvos Kolpingo draugija. Apie šią kelionę Ji su šypsena ir šiluma dalinasi savo tinklaraštyje.

 Skaityti daugiau >>> 

 

 

 

Kolpingo darželio savanoris Roberto : ir tada į Lietuvą atėjo žiema

15194309_1173696932666864_3388453937076684368_o 2016 m. rudenį į Lietuvos Kolpingo draugiją pagal Erasmus+ programą į projektą “Growing together” atvyko pirmieji EST savanoriai iš Ispanijos ir Rumunijos. Kolpingo mokyklėlės vaikai jau pirmąją savaitę su savanoriu Roberto iš Ispanijos ėmė  sveikintis Hola. 

Šioje skiltyje EST savanoriai dalinsis savo patirtimis ir įspūdžiais apie savanorystės įtaką jų gyvenimams.

Skaityti daugiau >>>

 

 

 

Lauko darželio savanorė Katya: “Lietuvą įsivaizdavau kaip legendų šalį, kur daug girių ir pilių”

31950368_387347128412551_2023669812554629120_o(1)

Savanorė Katya iš Ukrainos pasakoja savo istoriją apie EST projektą Kauno lauko darželyje: “Mano pagrindinis darbas – padėti auklėtojams rūpinantis vaikais. Skamba ne taip ir sudėtingai… tačiau taip nėra, kai visi kalbame skirtingomis kalbomis.”

Skaityti daugiau >>>