Solidarumo projektai: galimybės jaunimui ir bendruomenėms

DSC04112Europos solidarumo korpuso programos solidarumo projektai – tai galimybė: patiems jaunuoliams išspręsti problemą, sutinkamą artimoje aplinkoje; ugdyti organizavimo, laiko planavimo, darbo komandoje ir pan. įgūdžius; įdomiai ir prasmingai išnaudoti savo laiką ir   IMG_20190423_162321IMG_0320energiją, užmegzti naujas pažintis, susirasti draugų.

DSC00330

Solidarumo projektą inicijuoti ir įgyvendinti gali neformalios jaunimo (18–30 metų amžiaus) grupės, sudarytos iš ne mažiau kaip 5 žmonių. Kiekvienas grupės narys turi būti užsiregistravęs Europos solidarumo korpuso duomenų bazėje. Grupei reikia turėti globojančią organizaciją (ji paraiškoje nurodoma kaip teisinis atstovas).

Asociacija Litdea palaiko jaunimo iniciatyvas atliepiančias šiomis dienomis aktualias ir dėmesingumoIMG_9970 reikalaujančias temas: solidarumas, atsakingas vartojimas, bendruomeniškumo ir pilietiškumo skatinimas, aktyvus dalyvavimas, ekologija, dėmesys gamtai ir kt.

Šiuo metu, mūsų organizacija Asociacija Litdea lydi jaunuolius solidarumo projektuose: mentoriauja, konsultuoja, pataria. Taip pat savo įgyvendinamų projektų patirtimi ir gerosiomis praktikomis galime pasidalinti ir su Jumis  – mokykloje, su vyresnių klasių mokiniais, bendruomenėje, organizacijoje ir kt. Solidarumo projektas “Arčiau gamtos – arčiau saves” yra vienas iš pavyzdžių, kaip kaimiškoje vietovėje galima įgyvendinti Europines idėjas ir puoselėti tarptautines vertybes bei dalintis gerąja patirtimi su vietos bendruomenėmis taip skatinant pilietinį aktyvumą bei rūpinimąsi savo bedruomenės poreikiais ir problemomis.

 

Daugiau informacijos apie solidarumo projektus: https://www.solidarumokorpusas.lt/jaunimui/solidarumo-projektai/