Antrasis pasaulinis Klimato Streikas jau šį penktadienį!!!

Virs galvos plakatas NojusGegužės 24 d. 12 val. V. Kudirkos aikštėje, kai patirsime dar vieną prievartos aktą iš prekybininkų pirkti ir vartoti daugiau, – iš pasaulio vaikų ir jaunimo atkeliauja šauksmas tyruose: “lėtinkime savo poreikius, vartojimą ir ateikime į švedės paauglės Gretos Thunberg inicijuotą antrąjį pasaulinį Klimato Streiką!“.

Per pirmąjį streiką kovo 15 d., kuriame dalyvavo ir Litdea sutelkti mokiniai, visame pasaulyje bClimate strike 05.24uvo mažiausiai 1,6 mln dalyvių visuose 7 žemynuose, 125 šalyse ir daugiau nei 2000 vietų.  Pažymėtina, kad po šių streikų jau 2 valstybės Jungtinė Karalystė ir Airija paskelbė nepaprastąją padėtį dėl klimato kaitos padarinių.

Kodėl  vaikai ir jaunimas streikuos 2019-05-24 dieną V.Kudirkos aikštėje 12 val.?

Turime mokytis, bet kam mokytis, jei ateities, dėl negrįžtamų gamtos išnaudojimo pasekmių, gali nelikti?

Kam dėti daug pastangų į išsimokslinimą, jei mūsų vyriausybės neklauso išsimokslinusių mokslininkų?

 

Kaip galime prisidėti?

  1. Savo socialiniuose tinkluose platinti žinią apie 05.24 vykstantį pasaulinį Klimato streiką (#Fridaysforfuture  #Climatestrike)
  2. Tą dieną stengtis nieko nepirkti ir tokiu būdu mažinti gamtos išteklių pereikvojimą

URM URM1Projektas „Žingsniai darnaus vystymosi link“ skirtas Visuomenės švietimui ir informavimui vystomojo bendradarbiavimo politikos klausimais. Projektą įgyvendina asociacija LITDEA Projektas finansuojamas iš Lietuvos/Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšų.