Prisijunk prie IŠŠŪKIO: „Balandis,-be vienkartinio naudojimo plastiko“

Green peace

Per metus, „Ocean Crusaders“ duomenimis, į pasaulio rinką išleidžiama per 500 mlrd. plastikinių maišelių, taigi – vienam žmogui tenka apie 150 vnt.. Neperdirbti, jie gamtoje suyra per 5-100 metų! Maža to, – kasmet per 100 000 paukščių, banginių, ruonių ir jūros vėžlių uždusina paprasčiausi prekybos centruose naudojami plastikiniai maišeliai. Pažymėtina ir tai, kad plastikas irdamas vandenyje skyla iki mikroplastiko – labai mažų plastiko dalelių – jis patenka į žinduolių, žuvų, paukščių organizmus, o per maisto grandinę pasiekia ir žmogaus organizmą.
Europoje kasmet sukuriama apie 25,8 milijonai plastikinių šiukšlių ir tik 30 proc. jų yra surenkama ar išrūšiuojama. Visas kitas plastikas kaupiasi gamtoje, nesuirdamas ir kenkdamas sveikatai. Net 85 proc. vandens telkinių taršos sudaro plastikas. Taigi, plastiko žala jau gerokai viršija naudą, kurią ši medžiaga atneša visuomenei. Dėl to ES ėmėsi veiksmų ir 2019 m. patvirtino direktyvą, kovojančią su plastiko tarša, kur nuo kitų metų (2021 m.), Europos mastu bus draudžiami kai kurie vienkartinio naudojimo plastikiniai gaminiai.

a

Tačiau šiemet MUMS dar reikia kiekvieno iš Jūsų iniciatyvos, kad tais vienkartinio naudojimo dalykais nepasipildytų mūsų pakelės, miškai ar vandens telkiniai..

Ką galime daryti:

*Į prekybos tinklus neštis daugkartinio naudojimo dėžutes /taras mėsai ar daugkartinius krepšius kitiems pakuojamiems vietoje produktams.

*Darbe, renginiuose bei laisvalaikiu turėti savo daugkartinį puodelį bei gertuvę.

*Pirkti ilgiau laikantį kokybiškesnį rūbą ar batus, nes aprangoje taip pat naudojama labai daug plastiko.

*Įdėkime pastangą tinkamai tvarkyti/rūšiuoti savo šiukšles.

*Pakelkime bent kartą per savaitę nepažįstamojo paliktą atlieką gamtoje, pakelėje…

Parengta Pagal: http://www.circulareconomy.lt/?p=2420