Kaip atpažinti sąžiningos prekybos produktus?

Produktai, kurie sertifikuoti ir atitinka “Fairtrade” standartus žymimi Max Havelaar ženklu – juodas žmogus žaliame ir mėlyname fone:

FT logo

 

 

 

 

 

 

Taip pat yra gausybė kitų sąžiningos prekybos žymėjimų, kuriuos galite matyti pakuotės kampe arba kitoje pusėje. Be šio žinomiausio ženklo taip pat ant produktų galite sutikti šiuos žymėjimus:

cacoa life

COCOA LIFE – bendradarbiauja tiesiogiai su kakavos ūkininkais, suteikia mokymus ir stiprina bendruomenės vystymo įgūdžius. Kakavos augintojų bendruomenės, kuriose girdimi moterų balsai ir ugdomas jaunimas, skatina naujos kartos kakavos augintojus ir verslininkus.

 

 

FFLLogo4c

FAIR FOR LIFE – sąžiningos prekybos ir atsakingų tiekimo grandinių sertifikavimo standartas, kuris skatina sąžiningą prekybą, leidžiančią visiems gamintojams ir darbuotojams, kurie yra socialiniu ir ekonominiu požiūriu nepalankioje padėtyje, gauti daugiau socialinės ir ekonominės naudos. Sąžininga prekyba yra dalis platesnio tvaraus vystymosi regione kontekste, kuris apsaugo ir palaiko vietos socialinę struktūrą, ypač kaimo vietovėse. Šie principai yra taikomi visoje tiekimo grandinėje esančius prekybininkus, gamintojus ir prekės ženklų savininkus tiek Globaliuosiuose pietuose, tiek Globaliojoje šiaurėje.

 

seal_green_bigRAINFOREST ALLIANCE – siekia išsaugoti biologinę įvairovę ir užtikrinti tvarų pragyvenimo šaltinį vietiniams gamintojams.

 

 

 

GS-logoPasaulinė sąžiningos prekybos organizacija (WFTO) – yra pasaulinis sąžiningos prekybos atstovų tinklas. Narystė WFTO suteikia sąžiningos prekybos organizacijoms patikimumą ir tapatumą tarptautinėje garantijų sistemoje, mokymosi erdvę, kurioje nariai bendrauja su panašiais žmonėmis visame pasaulyje, suteikia įrankius bei metodinį palaikymą siekiant stiprinti pozicijas rinkoje ir stiprinti bendrą balsą už sąžiningą prekybą.